#alpha_news #Հակոբ_Բադալյան
Սամվել Կարապետյանի թիմում այս պահին հասարակական ուշադրության և վստահության տեսանկյունից ավելի արդյունավետ որևէ այլ ֆիգուր չէր կարող լինել, քան հենց Սամվել Կարապետյանը: Այս մասին Alphanews-ի հետ զրույցում ասել է քաղաքական մեկնաբան Հակոբ Բադալյանը։
Նա ընդգծել է, որ թիմի կողմից հրապարակված սոցիալական հարցումների արդյունքներով պարզ է դարձել՝ Սամվել Կարապետյանի վարկանիշը գերազանցում է Նիկոլ Փաշինյանին։
«Եթե թիմը նման տվյալներ է հրապարակել, ապա պարզ է, որ թեկնածուն հենց Սամվել Կարապետյանը կլինի։ Ինչ վերաբերում է հանրային վստահությանը, դրա աստիճանն ու մոբիլիզացիան հիմնականում կախված կլինեն ընտրարշավից։ Ամեն ինչ պայմանավորված է լինելու այդ փոխհարաբերություններով՝ ինչպես կզգա հասարակությունը, ինչպիսի հաղորդակցություն կունենա թեկնածուն իր ընտրողների հետ»,- ընդգծել է Բադալյանը:
Սակայն, ըստ Բադալյանի, Հայաստանում գոյություն ունի ևս մեկ հիմնախնդիր․ կարևոր է ոչ միայն վստահությունը վաստակել, այլ նաև այն պահպանել և կապիտալիզացնել։
«Իշխանությունը կփորձի պահպանել իր դիրքերը ոչ միայն օրինական ճանապարհներով, այլ նաև Սահմանադրությունից և օրենքից դուրս մեթոդներով։ Սա արդեն փաստ է, քանի որ նման գործողությունների օրինակներ մենք արդեն տեսնում ենք»,- նշել է քաղաքական մեկնաբանը:
Մանրամասները՝ տեսանյութում:
1 Comment
Մեր ժողովուրդը դեռ չի կարողանում հասկանալ որ պետություն ունենալու համար ռսահպատակ քոծերի չպետքէ ընտրի ամբողջ օրը փրկում էին ազգային արժեքներից խոսում բայց ընտրել են մի անձի որը չունի ազգային մտածողություն ընտանիքը ինտերնացիոնալ է ՀՀ պետական լեզուն կարող է երեքը լինել որ ինքը վաղուց չի ապրում ՀՀ բայց փրկում է իր հայրենիքը ՌԴ-ն է ասում են մանկավարժի ընտանիքի ծնունդ է ևինչ դաստիարակություն է ստացել լքել հայրենիքը որտեղ հաց այնտեղ կաց շատ չափից շատ հայրենասեր տղեկ է