Արցախից բռնի տեղահանված Նարինե Հակոբյանը սիրելի աշխատանքը այսօր շարունակում է Հայաստանում՝ պատրաստելով բնական ու առողջարար շոկոլադներ՝ փորձելով պահպանել ոչ միայն քաղցր համը, այլև հիշողությունը, մշակույթը, պատմությունը։ Հայաստանում Նարինեն մասնակցել է «Արցախյան տեղահանված գերփոքր ու փոքր ձեռնարկատերերի քարտեզագրում, իրազեկում և կարողությունների զարգացում» ծրագրին, որն իրականացնում է Արցախ Միությունը՝ Իզմիրլյան հիմնադրամի համաֆինանսավորմամբ: Ծրագրի շրջանակում ստեղծվել է արցախյան բիզնեսների տեղեկատվական շտեմարան, որի միջոցով ձեռներեցները տեղեկացվելու են աջակցության ծրագրերի, վերապատրաստումների և ցուցահանդեսների մասին։ Արցախցի ձեռնարկատերերը շտեմարանում ընդգրկվելու և նորություններին ծանոթանալու համար կարող են լրացնել կայքում առկա հայտը։ Դիմումները կդիտարկվեն, և համապատասխանության դեպքում ձեռնարկատերերը կընդգրկվեն շտեմարանում։
Մանրամասները՝ ստորև ներկայացված հղմամբ.